Jdi na obsah Jdi na menu
 


Dětské rybářské závody 2010 - první ročník

 

Vážení přátelé sportovního rybolovu,
Dne 25.9.2010 jsme pořádali první ročník dětských rybářských závodů.Všem malým rybářům a rybářkám, kteří se zúčastnili tohoto sportovního klání, chceme ještě jednou poděkovat a poblahopřát k nádherným výsledkům.
            Vzhledem k tomu, že jsme takovou akci pořádali poprvé a nemáme zatím žádné zkušenosti, trochu jsme se obávali, jak celá akce dopadne. Nakonec jsme ale byli všichni moc spokojeni. Počasí, ač předpověď nebyla moc příznivá, dopadlo skvěle. Déšť, který se spustil 5 minut před oficiálním ukončením závodů, nám jen trošku promáčel naše malé závodníky ale jinak nenarušil klidný průběh závodů. Jediné o co připravil náš rybářský potěr, bylo svezení na motorovém člunu. Tak snad příště.
            A teď krátká rekapitulace závodů a trochu čísel. Celkem se zaregistrovalo 32 malých rybářů a rybářek. První ryba byla ulovena již po čtyřech minutách rybaření. A pak začal neuvěřitelný rybářský maratón. Všichni víme a známe, jak to na tom našem rybníku bere, ale to co se začalo odehrávat přímo před našima očima, to se nám rybářům zdá jen v těch nejkrásnějších nočních snech. Míša Mecerová se rozhodla, že nám ukáže, jak se to vlastně na rybářských závodech dělá. První metr ulovených ryb hlásí Míša už v 8:23. Moc krásný začátek závodů. Ostatní se ale snaží také a tak v 8:40 se ujímá vedení Daniel Vavruška a hlásí pokoření hranice dvou metrů ulovených kapříků. Míša ale nechce dát vítězství zadarmo a po 12 minutách ( 8:52 hod) se opět ujímá vedení a hlásí svůj třetí metr ulovených kaprů. A pak již nekompromisně vysílačky hlásí další a další metry pro Míšu.
             Tempo bylo vražedné a rozhodčí chvilkami už přemlouvali svatého Petra, patrona rybářů, ať to malinko zpomalí, jinak hrozí srdeční kolaps a odvoz na ÁRO. Ale svatý Petr, jakoby neslyšel. Malá naděje, že se tempo zmírní, svitla ostatním rybářům, když se podařilo Mecimu chytit veverku. Háček se splávkem zavěšený ve větvích stromů, dával malou šanci ostatním, na pokus o kontakt s vedoucí Míšou. Ale ani toto drobné zaváhání nebylo nic platné. Vysílačky i nadále chrlily překonané metry a vždy se jménem Míša Mecerová. V 10:50 po nahlášení pokoření již 14 ti metrů ulovených ryb ale nastává další vážná komplikace. Míše se totálně rozbíjí naviják a nelze ho ani sundat z prutu. Co teď??? Do konce závodů zbývají více jak dvě hodiny a náhradní prut s sebou Míša nemá…… Ale jak je vidět, i mezi rybáři jsou přející kamarádi a sousední závodnice Maruška Váňová půjčuje svůj náhradní prut Míše. A Míša se do toho znovu opírá. Během 8 minut hlásí 15tý metr ulovených ryb!!!
            A tak už to běží až do samotného závěru závodů. Za zmínku samozřejmě ještě stojí malý souboj o třetí místo. Kde se během celého závodu střídali Lukáš Marcelis, Daniel Vavruška a Vojta Šťastný a až do konečného sčítání úlovků, nebylo zcela jasné, kdo nakonec třetí místo obsadí.
            Ve 13:00 za vydatného deště ukončujeme sportovní klání a zveme všechny účastníky rychle pod střechu na konečné vyhlášení vítězů. Probíhá ještě sčítání úlovků, abychom mohli s velkým potěšením ohlásit konečná čísla.
A tady jsou:
 
Celkový počet ulovených ryb byl 235 kusů ( 7 plotiček a ostatní jsou kapři )
Celková délka ulovených ryb je 73,17 metru.
Největší ulovený kapřík měřil 52 cm a byl uloven Filipem Kubíčkem.
 
A jak to dopadlo s celkovým umístěním?????
 
3. místo si odnesl nakonec, po urputném souboji, Lukáš Marcelis, který ulovil 22 ryb o celkové délce 6,29m.
 
2. místo obsadil Filip Kubíček s celkovým úlovkem 29 kusů ryb o délce 9,04 metru.
 
A 1.místo vybojovala Míša Mecerová, která po součtu 61 ulovených ryb, stanovila rekord našeho rybníka a zvítězila s délkou 19,75 metru ryb.
Všem blahopřejeme!!!!!!!!
 
A kdyby jste chtěli vědět , co napomohlo Míše k prvenství, tak jsou to zaručeně „ožralá kolínka“, ale přesný recept si musíte u Meciho zjistit sami.
 
Všichni zúčastnění závodníci obdrželi dárkové balíčky s rybářskými drobnostmi a výherci dostali poháry, diplomy a hezké ceny.
Tímto Vám chceme poděkovat za účast a skvělou atmosféru, kterou jste dokázali udržet po celý průběh závodů a už se moc těšíme, že se příští rok Všichni zase setkáme u nás na rybníku Žebrák.
 
Na úplný závěr bych rád jmenovitě poděkoval všem nadšencům, kteří se na přípravách a organizaci závodů podíleli.
Díky Míro za skvělou práci, jmenovitě pak za zajištění pohárů, diplomů, tabulek s čísly a za práci rozhodčího.
Díky Jirko a Markéto za perníčky (chutnali nejen dětem), za tabulky vítězů, registrační listiny a skvělou práci rozhodčího.
Díky Radku za pomoc s přípravami závodů a práci rozhodčího.
Díky Patriku za ochotu a pomoc jak při organizaci závodů, tak za práci rozhodčího.
Díky Láďo , že jsi se zhostil úlohy „holky pro všechno“ a pomohl si kde bylo potřeba včetně zajištění cen.
Díky Karle a Romane – jako vždy občerstvení nezklamalo.
A díky starosto za pomoc a podporu při technické části závodů.
 
 
Všichni se na Vás těšíme a věříme, že i Vám se sobotní dopoledne strávené u našeho rybníka zalíbilo a potkáme se příští rok u dětských rybářských závodů znovu.
 
Petrův zdar Vám přeji rybáři Nová Ves.
 
 
 
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář